Glad Påsk Önskar Vi Alla!

En glad påsk önskar vi med vila och god mat!

Design tävling i Ryssland

1 plats i Nail tävling ,,Blå halsband” i Ryssland.

Alla hjärtans dag

Låt oss fira och hylla kärleken. Ha en underbar Hjärtans dag alla!

Online Airbrush kurs

God Jul och Gott Nytt 2021 År!

Då är det dags att säga hej då  till 2020.

Det var väldigt konstigt år. Jag vill skicka min allra största tacksamhet till ”mina” kunder. 💖 Stort TACK för att ni har valt att stötta mej, valt att fortsätta låta mej.

Ta hand om er & ge er härliga behandlingar, egen tid & en liten guldkant i tillvaron.  Ni är fantastiska!

💞🥰 Nu välkomnar vi 2021! 🎉🎉🎉

Ett år som jag på alla sätt hoppas ska bli ett magiskt år som ger oss mängder med positiva överraskningar! 🥳💗 Ett år där vi återigen kan börja umgås med varandra & krama varandra.

Ta väl hand om er & va rädda om varandra! ❣ Tillsammans klarar vi detta!

💝 Nu höjer vi glasen & välkomnar 2021 med stor kärlek!

Skål & GOTT NYTT ÅR till er alla!! 🎉🎉🎉🍾🥂🥳💖

Beauty Nails&Lashes i Grekland

Jag fick möjlighet med 12 andra domare bedöma den här tävlingen och jag fick se hur duktiga deltagare är och hur stor konkurrens har varit där!!!!

Stort GRATTIS TILL ALLA VINNARE!!! Lycka till i framtiden !!!!

ONLINE BEAUTY FESTIVAL 24-25 /10. 2020

I Grekland den 24 Oktober blev stor international online tävling med mer än 200 deltagare.
nageltävling

ONLINE BEAUTY FESTIVAL I PRAG 9-10 Oktober 2020

Den 9-10 Oktober 2020 har varit ONLINE BEAUTY FESTIVAL i Prag- Tjeckiens huvudstad. Jag fick möjlighet med 15 andra domare bedöma den här tävlingen och jag fick se hur duktiga deltagare är och hur stor konkurrens har varit där!!!!
Min elev Tetiana Statechna från Stockholm har tävlat i den här festivalen och fick första pris till Sverige!
Stort GRATTIS !!! Lycka till i framtiden !!!!

naglar, tävling

N.S.M – NAIL CUP 27 September 2020

Nu har det varit Online International Nail World Cup nageltävling i Ryssland.
25 domare från hela värden fick se hur duktiga deltagare är!!!!
✅Tävlings grenar:
1. Art painting (tips);
2. Watercolor (tips);
3. Mix Media-tips;
4. Chinese painting-tips;
5. Museums of The world-tips;
6. 3-D design tips;
7. Modeling of planar – tips;
8. One in one-tips (art painting);
9. Sculpture;
10. Zhostovo:
11. Inlay-tips;
12. Freestyle:
13. Airbrushing;
14. Jewelry:
15. Pedicure tips;
16. Posters;
17. NEW Special 17th nomination «Autumn manicure on the client’s hand»
?24 JUDGES från 20 länder som bedömde den här tävling ?

❤️1. Alex Fox (England) https://www.facebook.com/alex.fox.groovy

❤️2. Yulia Ilberg (Sweden) F-Nails Academy Nagelskola  https://www.facebook.com/yuliailberg

❤️3. Teresa Czernek (Czech Republic) https://www.facebook.com/teresa.czernek

❤️4. Rodica Monteunu (Romania) https://www.facebook.com/extensiiunghii.romanrody

❤️5. Miroslava Veleva-Radkova (Bulgaria) https://www.facebook.com/miroslava.alamurova

❤️6. Veronika Ruban (Russia) https://www.facebook.com/veronika.nika.nagel

❤️7. Yulia Livshyts (Germany)

❤️8. Светлана Сенко – Svetlana Senko (Italy) https://www.facebook.com/svetlana.senko.9

❤️11. Alina Fox (South Africa) https://www.facebook.com/AlinaFoxArt/

❤️12. Petrakova Nina (Russia)

❤️14. Oksana Gorodova (Russia) https://www.facebook.com/oksana.gorodova.5

❤️16. Olga Agathokleous (Cyprus) https://www.facebook.com/agathokleousja

❤️17. Taisia Reis (Germany) https://www.facebook.com/taja.reis.3

❤️18. Tatiana Koshelenko (Ukraine)

❤️19. Anat Lembersky (Israel) https://www.facebook.com/anat.lembersky

❤️20. Irina Pirkuliyeva (Canada-Azerbaijan) https://www.facebook.com/profile.php?id=100000111147475
❤️21. Lyudmila Korenkova (South Korea) https://www.facebook.com/profile.php?id=100000783397868

❤️22. Carmen Casilla (Spain) https://www.facebook.com/carmen.casilla

❤️23. Julija Celovalnikova (Ireland) https://www.facebook.com/julija.celovalnikova
❤️24. Hanna Vasko (Portugal)  https://www.facebook.com/hanna.vasko
?For the first time, judges from 20 countries of the world! More than 30 countries participating in the championship!
⠀Elena Shanskaya  https://www.facebook.com/elena.sanskaa
   Nadia Mart  https://www.facebook.com/nadiia.mart
?Go to WORLD VICTORIES together!!!

IV INTERNATIONAL GOLDEN QUEEN den 9 September 2020

Jag blev bjudna som domare på IV International Golden Queen online tävling i Moskva den 9 september. Två duktiga Nagelterapeuter som har tävlat från Sverie och tog hem fyra pokaler!!!!

Vi önskar stor grattis och lycka till i framtiden till Tetiana Statechna och Emma Almquist !!!!!