N.S.M – Nail Cup

27 September.
Nu har det varit Nageltävling i Moskva och jag har varit domare på International Nail World Cup.
✅Tävlings grenar:
1. Art painting (tips);
2. Watercolor (tips);
3. Mix Media-tips;
4. Chinese painting-tips;
5. Museums of The world-tips;
6. 3-D design tips;
7. Modeling of planar – tips;
8. One in one-tips (art painting);
9. Sculpture;
10. Zhostovo:
11. Inlay-tips;
12. Freestyle:
13. Airbrushing;
14. Jewelry:
15. Pedicure tips;
16. Posters;
17. NEW Special 17th nomination «Autumn manicure on the client’s hand»
💎24 JUDGES från 20 länder som bedömde den här tävling 😍

❤️1. Alex Fox (England) https://www.facebook.com/alex.fox.groovy

❤️2. Yulia Ilberg (Sweden) F-Nails Academy Nagelskola  https://www.facebook.com/yuliailberg

❤️3. Teresa Czernek (Czech Republic) https://www.facebook.com/teresa.czernek

❤️4. Rodica Monteunu (Romania) https://www.facebook.com/extensiiunghii.romanrody

❤️5. Miroslava Veleva-Radkova (Bulgaria) https://www.facebook.com/miroslava.alamurova

❤️6. Veronika Ruban (Russia) https://www.facebook.com/veronika.nika.nagel

❤️7. Yulia Livshyts (Germany)

❤️8. Светлана Сенко – Svetlana Senko (Italy) https://www.facebook.com/svetlana.senko.9

❤️11. Alina Fox (South Africa) https://www.facebook.com/AlinaFoxArt/

❤️12. Petrakova Nina (Russia)

❤️14. Oksana Gorodova (Russia) https://www.facebook.com/oksana.gorodova.5

❤️16. Olga Agathokleous (Cyprus) https://www.facebook.com/agathokleousja

❤️17. Taisia Reis (Germany) https://www.facebook.com/taja.reis.3

❤️18. Tatiana Koshelenko (Ukraine)

❤️19. Anat Lembersky (Israel) https://www.facebook.com/anat.lembersky

❤️20. Irina Pirkuliyeva (Canada-Azerbaijan) https://www.facebook.com/profile.php?id=100000111147475
❤️21. Lyudmila Korenkova (South Korea) https://www.facebook.com/profile.php?id=100000783397868

❤️22. Carmen Casilla (Spain) https://www.facebook.com/carmen.casilla

❤️23. Julija Celovalnikova (Ireland) https://www.facebook.com/julija.celovalnikova
❤️24. Hanna Vasko (Portugal)  https://www.facebook.com/hanna.vasko
🏆For the first time, judges from 20 countries of the world! More than 30 countries participating in the championship!
⠀Elena Shanskaya  https://www.facebook.com/elena.sanskaa
   Nadia Mart  https://www.facebook.com/nadiia.mart
🏆Go to WORLD VICTORIES together!!!

Grattis till mina elever

Vi tackar Olivia som slutar hos f-nails academy

Olivia gör sin sista vecka och vi vill tacka för åren som Olivia har varit på salongen.

 

Diplomering Gel

Airbrush kurs 10-jan